Choć uczestnicy OTYLIADY’2017 jeszcze nie weszli do wody, to już odnotowaliśmy pierwszy rekord. Jest nim  ilość pływalni uczestniczących w maratonie 46, czyli o trzy więcej niż przed rokiem i aż o … 14 więcej niż w 2014r. gdy wystartowaliśmy! Do pobicia są też rekordy frekwencji – 2911 osób i dystansu 11 684 km jaki pokonali w ub. roku łącznie wszyscy uczestnicy maratonu. Wyzwania są też dla indywidualistów. Do pobicia jest ubiegłoroczny rekord Sebastiana Karasia, który w Warszawie przepłynął 54,2 km. Dla pań celem jest niepobity wynik Moniki Winnickiej z 2015r. – 34 km, ustanowiony w Radomsku. Prawdopodobnie p. Juliusz Kubisz mający 87 lat, który pływać będzie w Strzelinie podobnie jak w poprzednich edycjach maratonu będzie najstarszym uczestnikiem naszego maratonu. Ciekawe, czy rekord sprzed 3 lat najmłodszej uczestniczki OTYLIADY zostanie poprawiony? Ala Krawczuk miała 7 miesięcy, gdy w 2014r. na plecach taty przepłynęła we Włocławku 250 metrów.
Oczywiście najważniejszym, ale i najtrudniejszym do pobicia rekordem jest dystans. Ubiegłoroczny zwycięzca przepłynął na pływalni w Warszawie  54,2 km. To bardzo wyśrubowany wynik, czy zostanie popoprawiony? A jeśli tak, to kto i gdzie tego dokona?
W najbliższej OTYLIADZIE nie wezmą udziału zwycięzcy poprzednich maratonów. Nie oznacza to że nie będzie emocji. Aż pięciu najlepszych pływaków z ubiegłorocznej „pierwszej dziesiątki” zgłosiło swój udział. Krzysztof Gajewski (drugi w generalnej klasyfikacji), który przed rokiem w Chojnowie przepłynął 38,2 km, w tym roku popłynie w Strzelinie. Michał Jeka, który z Krzysztofem Gajewskim uzyskał taki sam wynik, ponownie chce walczyć o zwycięstwo w Chojnowie. Rywalem Michała z pewnością będzie jego brat Piotr Jeka, (przed rokiem miał gorszy wynik od brata o 6,5 km). O zwycięstwo w Kórniku walczyć będzie czwarty w ubiegłorocznej klasyfikacji Piotr Figiel (przed rokiem w Tarnowie Podgórnym przepłynął 36,6 km). Ciekawie zapowiada się rywalizacja w Kleszczowie, gdzie piąty przed rokiem Mateusz Sass (przepłynął w Kutnie 35,2 km) będzie miał za konkurenta Pawła Grabowskiego (w 2016r. także w Kutnie przepłynął 30,4 km).

Sponsor

Partnerzy

 

Partnerzy medialni